"Büyükşehir'in bütçesini yargıya götürüyoruz"

“Büyükşehir’in bütçesini yargıya götürüyoruz”
Esnaf Odaları Birlik Başkanı ve AKP Büyükşehir ve Odunpazarı Meclis üyesi Ekrem Birsen, Büyükşehir Belediyesi’nin 2010 Mali Yılı Bütçesi Gelirlerini yargıya taşıyacaklarını söyledi. Birsen, ülke genelinde vergi ve cezalara...

Esnaf Odaları Birlik Başkanı ve AKP Büyükşehir ve Odunpazarı Meclis üyesi Ekrem Birsen, Büyükşehir Belediyesi'nin 2010 Mali Yılı Bütçesi Gelirlerini yargıya taşıyacaklarını söyledi. Birsen, ülke genelinde vergi ve cezalara yüzde 2.2 oranında zam yapılacağını ancak Büyükşehir'in çok daha yüksek oranlarda zam yaptığını ileri sürdü.
Ekrem birsen açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Yeni yılın gelmesiyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığınca hazırlanan zamlı Belediye Gelirleri yürürlüğe girdi.
Geçtiğimiz aylarda yapılan Büyükşehir Belediyesi 2010 Bütçe Tasarısı görüşmelerinde üyesi bulunduğum AKP grubuyla birlikte itiraz ettiğimiz ve ret oyu kullandığımız 2010 yılı Büyükşehir Belediyesi Gelirlerini yargıya taşıyoruz.
Bilindiği gibi Maliye Bakanlığı 2010 yılındaki vergi ve harçlardaki artışı belirleyerek yeniden değerleme oranını yüzde 2.2 olarak tespit etmiş, 14.11.2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlamıştır.
Ancak Eskişehir Büyükşehir belediyesince hazırlanan 2010 Yılı Bütçe Tasarısında yer alan tüm vergi, harç ve diğer belediye gelirlerine yüzde 160'a varan zam yapılmıştır.
Bu zamlar 2009 yılını zor geçiren ümitlerini 2010 yılına bağlayan esnaf ve sanatkarlarımız ile tacirlerimize büyük bir darbe olmuştur.
Eskişehir halkı, esnaf ve sanatkarları ve tacirlerini ilgilendiren her türlü Büyükşehir Belediyesi gelirine yüksek oranda zam yapılmış ve mağdur edilmiştir. Bu nedenle mecliste ret oyu kullandığımız Büyükşehir Belediyesi 2010 Bütçesi gelirlerini yargıya taşıyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.