Gün yaşlı ve çocuklarındı
1 Ekim Dünya Yaşlılar ve Dünya Çocuk günü kutlama etkinlikliği dün gerçekleştirildi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Vilayet Meydanındaki Atatürk anıtına bir çelenk konularak saygı duruşunda bulunuldu. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşmada bulunan il Müdürü Hasan Basri Canbaz, "Tüm zamanlarımızın en kıymetli varlıkları olan büyüklerimiz aynı zamanda miilletimizin onur kaynağıdır. Ülkemizde yaşlı nüfus giderek artmaktadır. Yaşlı nüfusa yaşamlarının en iyi şekilde sürdürmelerini sağlayacak çalışmalar yapmak sosyal devlet olmanında bir gereğidir. Büyüklerin kıymetini bilen ve onlara sahip çıkan toplumlar medeniyet sahibi olan toplumlardır" dedi.
Yaşlı ve Çocuklar günü dolayısıyla Karapınar Şehitliği'ne de ziyaret de bulundu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.