“Kalıcı çözümler üretilmeli”

"Kalıcı çözümler üretilmeli"

 Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, yeni yükseköğretim sınavının gençlerin üzerindeki baskıyı arttıracağını söyledi. Alkan artık kalıcı çözümler beklediklerini ifade etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı...

 


Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, yeni yükseköğretim sınavının gençlerin üzerindeki baskıyı arttıracağını söyledi. Alkan artık kalıcı çözümler beklediklerini ifade etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı bir TV programında eğitim sistemine ve sınavlara yönelik eleştirilerinin ardından sınav sisteminde alelacele değişikliğe gidildiğine tanık olduklarını belirten Alkan, “Her ne kadar YöK Başkanı Saraç yeni sistem için “Bir aylık değil, bir yıllık hazırlığın ürünü” olduğunu belirtse de bu bir yıl içerisinde kimlerin görüşlerinin alındığı, hangi eleştiri ve önerilerin sunulduğu konusu belirsiz bırakılıyor. çünkü herkes biliyor ki söz konusu değişiklikler eğitim sisteminin olumsuz yanlarını gidermek yerine günü kurtarmaya dönük hamleler içeriyor” dedi.


Alkan, “Eğitim Sen olarak, sorunun sınav çeşitlerinde olmadığını, aksine sorunun daha köklü biçimde sınavlara odaklanmış olan eğitim sistemi içerisinde olduğunu ve köklü değişikliklere gidilmeden kalıcı çözümlerin üretilemeyeceğini belirtmek isteriz” şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.