Özer'in doğum günü Dünya Karikatür Müzeleri Günü

Özer’in doğum günü Dünya Karikatür Müzeleri Günü
6 - 9 Eylül 2012 tarihlerinde Belçika’nın Kruishoutem kentinde toplanan 4. Dünya Karikatür Müzeleri Toplantısında alınan karar ile Dünya Karikatür Müzeleri Toplantılarını 2009 yılında Eskişehir’de başlatan ve geçen yıl...

6 - 9 Eylül 2012 tarihlerinde Belçika'nın Kruishoutem kentinde toplanan 4. Dünya Karikatür Müzeleri Toplantısında alınan karar ile Dünya Karikatür Müzeleri Toplantılarını 2009 yılında Eskişehir'de başlatan ve geçen yıl vefat eden ünlü karikatür sanatçımız Prof.Atila Özer'in doğum günü olan 3 Nisan gününe alındı.
Dünyanın değişik ülkelerindeki karikatür müzeleri arasında iş birliği, bilgi ve deneğimlerini paylaşma düşüncesiyle ünlü karikatür sanatçımız, Eskişehir'deki karikatür müzesinin kurucusu Prof. Atila Özer'in 2009 yılında Eskişehir'de başlattığı bu gelenek İran (Tebriz- 2010), Sırbistan (Zemun- 2011) da yapılmıştı. Bu yıl Belçika, Türkiye,Azerbaycan, Bulgaristan,Polonya, Hollanda, Portekiz, Mısır, Lüxsenburg Sırbistan, ABD, ve İsrail'den olmak üzere 12 ülkeden 17 Karikatür Müzesi ve Karikatür Evi'nin katılımı ile gerçekleşti. Ülkemizden Prof Atila Özer Karikatür Evi ve Milas Turhan Selçuk Karikatürlü Ev katıldılar. Toplantı; müzeler arasında sanal sergilerin açılması, gönüllülerin çalıştırılması, İnternette dünya karikatürlerinden koleksiyonla sanal müze kurulması,sergi değişimlerinin yapılması kararlaştırıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.