Özürlü çiftin isyanı

Özürlü çiftin isyanı
DSİ 3cü Bölge Müdürlüğü’nde çalıştıklarını söyleyen engelli karı koca, sürekli emekliliğe zorlandıklarını iddia ettiler. Feray ve Hüseyin Tok çifti, sudan sebeplerle sürekli cezalarla karşılaştıklarını belirterek;...

DSİ 3cü Bölge Müdürlüğü'nde çalıştıklarını söyleyen engelli karı koca, sürekli emekliliğe zorlandıklarını iddia ettiler. Feray ve Hüseyin Tok çifti, sudan sebeplerle sürekli cezalarla karşılaştıklarını belirterek; "DSİ yetkilileri ekmeğimizle oynuyorlar. Bu ay bile 600 YTL ceza yazıldı. Artık bu kentte yaşamak istemiyoruz" diye konuşuyorlar.
Dertlerini anlatabilmek için her yere baş vurduklarını belirten engelli karı koca, "Milletvekillerimiz bile bize emekli olun diyorlar" diye konuştular.
25 yıldır DSİ'de çalışan ve gözleri görmeyen Feray Tok ile 17 yıldır aynı yerde çalışan yürüme engelli Hüseyin Tok, DSİ yetkililerinin sürekli kendilerine idari ceza kestiğini ve bu cezaların, "Amire karşı gelmek" gibi sudan bahanelerle yapıldığını iddia ederek; "Maaşımızı doğru dürüst alamaz olduk. Her ay cezalardan kesinti yapılıyor. Bu ay bile 600 YTL kesmişler. Artık bu şehirden gitmek istiyoruz. İntiharı bile düşündüğümüz oluyor. Bize ya emekli olursunuz, ya da ceza ödemek zorunda kalırsınız diyorlar. Hani nerede özürle yasası?" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.