Sevimli dostlarımızla birlikte çevreyi temiz tutalım

Sevimli dostlarımızla birlikte çevreyi temiz tutalım
Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler vatandaşların yoğun olduğu park ve bahçe gibi yerlerde tehlikeli hayvanlar sınıfına giren cins köpek denetimi yaptı.Vatandaşlardan...

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı ekipler vatandaşların yoğun olduğu park ve bahçe gibi yerlerde tehlikeli hayvanlar sınıfına giren cins köpek denetimi yaptı.
Vatandaşlardan gelen talep üzerine gerçekleştirilen denetimlerde pitbull, teriyer, dogo ve bu cins köpeklerin kırmaları olan tehlikeli hayvanlar sınıfına giren köpekler ve sahipli köpekler konusunda alınması gereken gerekli tedbirler kontrol edildi.
Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek yaptığı açıklamada, "Hayvan sahiplerini uyarmak, yaşanabilecek olumsuz durumları önlemek amaçlı Tepebaşı Bölgesi'nde porsuk kenarı, Eti Park, Espark AVM çevresi, Sinan Alağaç Parkı civarındaki çevreyi kirleten, tasmasız, kayıtları bulunmayan köpekleri gezdiren vatandaşlar tespit edilerek cezai işlem uygulandı. Ekiplerimiz haftanın belirli günleri denetimlerine düzenli olarak devam etmektedir"dedi.
Tepebaşı Belediyesi ekipleri sağlık, güvenli ve hijyenik bir ortamın sağlanması amacıyla içerisinde kullanma talimatı ve konuyla ilgili bilgilendirici bir yazı bulunan dışkı toplama poşetlerini hayvan sahiplerine dağıtarak kamuoyunu bilgilendirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.