Yanlış tercih yapmayın çadırı açıldı
Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından öğrencileri tercih telaşı aldı. Öğrencilerin yanlış tercih mağduru olmamaları için Hamamyolu Caddesi Saatli Kule önünde tercih çadırları açılarak öğrencilere yardımcı olunmaya başlandı.
500 bin kişi yanlış bölüm seçiyor
İlgililer, yılda 500 bin kişinin yanlış bölüm tercih ettiğini söyleyerek, bunun sonucunda da kişilerin seçilen bölümleri ya terk etmek ya da yeniden üniversite okumak zorunda kaldıklarını ifade etti. Oluşturdukları kadrolarla çadırlarda hizmet veren yetkililer, öğrencilere isabetli tercih yaptırmayı amaçladıklarını belirtti. Hamamyolu'nda faaliyet gösteren çadırda ücretsiz faaliyet gösterdiklerini kaydeden ilgililer, standın bir hafta boyunca Eskişehirli'ye hizmet vereceğini bildirdi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.