"YAPILACAK DÜZENLEMEYİ TCDD DURDURDU"

“YAPILACAK DÜZENLEMEYİ TCDD DURDURDU”
Yıkılıp yıkılmayacağı yılan hikâyesine dönen İstasyon Köprüsü yaşanan onca tartışmanın arasında yıkılarak ortayla geniş bir alan çıkarılmıştı.Bu alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan düzenleme...

Yıkılıp yıkılmayacağı yılan hikâyesine dönen İstasyon Köprüsü yaşanan onca tartışmanın arasında yıkılarak ortayla geniş bir alan çıkarılmıştı.
Bu alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan düzenleme çalışmaları ile döner kavşaklı bir düzenleme yapılmış, ancak meydan düzenlemesi aradan geçen bunca zamana karşın bir türlü yapılamamıştı.
Vatandaşların da 'neden yapılmadığı' yönünde yoğun şikâyetlerini bildirdiği alan için bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi, düzenleme yapılamamasına neden olarak Koruma Kurulu kararı olduğunu bildirdi.
KORUMA KURULUNA
TCDD BAŞVURUSU
Vatandaşların bölgede bir türlü başlamayan düzenleme çalışmaları karşısında artan şikayetleri üzerine bir açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, TCDD'nin karşılıklı protokole rağmen işi durdurduğunu bildirdiler. Yapılan açıklamada bölgede imar planlarına uygun şekilde bir düzenleme çalışması başlatıldığı ancak, TCDD'nin bu işleri durdurduğu ifade edildi. Açıklamada; "Karşılıklı imzalanan protokol olmasına rağmen iş TCDD tarafından durdurulmuş ve TCDD tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'na imar planlarının yeniden değerlendirilmesi için başvurulmuştur. Buna istinaden bahsedilen Kurul, 20.11.2014 tarih ve 140 No'lu toplantı ve 2813 No'lu kararı ile bölgede herhangi bir fiziki ve inşai müdahalede bulunulmaması yönünde karar almıştır" denildi.
AYDINLATMA YAPILAMIYOR!
Yapılan açıklamada ayrıca bölgenin karanlık kalmasına ilişkin şikayetlere yönelikte bilgiler verildi. Büyükşehir belediyesi konuya dair; "Bahsedilen bölgede OEDAŞ'a ait Emek Kafe Trafo olarak adlandırılan trafo binasının, gerekli prosedürlerin tamamlanması ve gerekli izinlerin alınmasına rağmen OEDAŞ tarafından bir türlü mevcut yerinden belirlenen yerine deplase edilmediğinden ve bundan kaynaklı olarak yine OEDAŞ'ca elektrik alt yapısı düzenlenmemiş ve yapılması gerekli aydınlatma sistemi tesis edilememiştir" açıklamasında bulundu. )

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.