"Yerli otomobil için destek çağrısı"

“Yerli otomobil için destek çağrısı”
Ticaret Odası Başkan Adayı Ayhan Sezer, şehrin gündeminde yer alan milli hızlı tren ile yerli otomobil konusunda açıklamalarda bulundu.Milli Hızlı Tren’in Eskişehir’de üretilmesine yönelik alınan kararın Eskişehir adına son...

Ticaret Odası Başkan Adayı Ayhan Sezer, şehrin gündeminde yer alan milli hızlı tren ile yerli otomobil konusunda açıklamalarda bulundu.

Milli Hızlı Tren'in Eskişehir'de üretilmesine yönelik alınan kararın Eskişehir adına son derece memnuniyet verici olduğunu söyleyen Sezer, bu gururu Eskişehir'e yaşatan Tülomsaş'a teşekkür etti.
TEKNOLOJİ VE KALİTE ARTACAK
Tülomsaş'ın elde ettiği bu başarıyla Eskişehir'e hızlı tren imalatı ile birlikte başka önemli katkılar sunacağını da söyleyen Sezer, "Yeni teknolojilerle beraber kalifiye eleman, istihdam ve kaliteli üretim şehrimize çok büyük artılar sağlayacak. Şehrimizin ekonomisi bir adım daha ileri gidecek. Bizlerin üzerine düşecek her görev için de hazır olduğumuzu söylemek istiyorum" diye konuştu.
YERLİ OTOMOBİL İÇİN GÖVDEMİZİ KOYALIM
İmzaları atılan yerli otomobil için üretim yeri arayışlarına da değinen Sezer, son günlerde Eskişehir'in bu konuda gösterdiği çabasının önemli olduğuna dikkat çekti. Böylesine stratejik bir yatırım için sadece ESO üzerinden mücadele verilmesinin yeterli olmadığını anlatan Sezer, "Bu yatırımı kentimize çekmemiz için şehir olarak elimizi değil, taşın altına gövdemizi koymalıyız. Ama Ticaret Odası bu konuda ne bir adım atmış ne de bir söylem geliştirmiştir. Bu yaklaşımlarla yerli otomobili kentimize çekmenin zor olduğu ortadadır. Bu nedenle şehrinizin tüm dinamikleri olarak, bu yatırımı sahiplenmemiz ve üretimi için en uygun yer olan Eskişehir'imize bu projeyi kazandırmamız gerekli" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.