Ne istiyorsan aç söyle

Ne istiyorsan aç söyle

Kullanımı niçin yasaklanmıyor

Okurumuz, önceki gün çöp aracının topladığı çöpleri görmüş tesadüfen.
Daha doğrusu, aracıyla giderken önünde çöp kamyonunun yol kenarına atılan çöpleri topladığına şahit olmuş.
Çöp kamyonun içinin naylon poşetlerden geçilmediğini görünce de şaşırmış ve bizi aramaya karar vermiş.
-"Eğer bir tek sokaktan toplanan çöpler arasında bu kadar naylon poşet varsa, çöplerin toplandığı alan içinde ne kadar çok olduğunu düşünmek bile istemedim" diyen okurumuz, naylonların doğada yok olmadığını söylüyor.
Çevrenin mahvolmaması için naylon poşet kullanımının ortadan kalkması gerektiğini,. Gerektiği durumlarda naylon poşetlerin kullanımının yasaklanması gerektiğini söyleyen okurumuz "Aksi takdirde biz gelecek nesillere çok kötü bir dünya bırakacağız" diyor.
Bunun için yetkililerin bu işe kafa yormasını ve naylon poşet kullanımının en aza indirilmesi gerektiğini söyleyen okurumuzun konu ile ilgili olarak söylediklerini aynen yayınlıyor ve konuyu da ilgililerin bilgisine sunuyoruz.
****
Duvarlar ve direkler yetmedi, artık yere yapıştırıyorlar
Okurumuz, duvarlara ve direklere yapıştırılan ilanlardan sonra, aynı ilanların yerlere yapıştırılmasını eleştirdi.
Çevreyi pisletme adına elden ne geliyorsa yapıldığını söyleyen okurumuz "Böyle bir şey olmaz. Ne kadar duvar ve direk varsa, üzerinde mutlaka yapıştırılmış bir ilan var. Üstelik bu yapıştırılan ilanların izinsiz olduğunu düşünüyorum" dedi.
Bunlar yetmiyormuş gibi özellikle yaya yolları üzerinde, yani yere ilanlar yapıştırıldığını, gençlerin eylerlindeki yapıştırıcılarla el ilanları ve afişleri yaya yolları üzerine yapıştırdığını söyleyen okurumuz "buna niçin müsaade ediliyor anlamış değilim. Ancak yapılan hiç de hoş değil" dedi.
Yetkililerin, özellikle de Belediye zabıtalarının bu gibi çevreyi pisleten hareketlere müsamaha göstermemesini isteyen okurumuzun konuya ilişkin olarak bize aktardıklarını aynen yayınlıyor ve konuyu da ilgililerin bilgisine sunuyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ne istiyorsan aç söyle Arşivi