1 MAYIS ÇAĞRISI

1 MAYIS ÇAĞRISI

KESK, DİSK, Tabipler Odası ile Türk Mimar ve Mühendisler Odalar Birliği tarafından TÜLOMSAŞ önünde açıklamada bulunuldu. Kutlama komitesi adına söz alan Tabip Odası başkanı Bülent Nazım Yılmaz, 1 Mayıs’ı Sıhhiye meydanında...

KESK, DİSK, Tabipler Odası ile Türk Mimar ve Mühendisler Odalar Birliği tarafından TÜLOMSAŞ önünde açıklamada bulunuldu. Kutlama komitesi adına söz alan Tabip Odası başkanı Bülent Nazım Yılmaz, 1 Mayıs'ı Sıhhiye meydanında kutlayacaklarını söyledi.
Komite sözcüsü Yılmaz, "Hepimizin bildiği gibi ülkemizde her yıl binlerce iş kazası yaşanıyor, yüzlerce emekçi hayatını kaybediyor, binlerce emekçi yaralanıyor. Her yıl artan iş cinayetleri, ülkemizde işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili düzenlemelerin ne kadar sorunlu olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Ülkemizin, çalışma yaşam koşulları açısından hem hükümetin hem de kamuoyunun olağanüstü hassasiyetle üzerine eğilmesi gereken son derece olumsuz bir tablo ile karşı, karşıya olduğu tüm açıklığı ile ortadadır. Bu tablo AKP iktidara gelmesi ile daha vahim bir hal almıştır. İşçi ölümleri katlanarak artmıştır!" dedi.
Tabip odası başkanı komite sözcüsü Bülent Nazım Yılmaz, "iş cinayetleri engellenebilir, yeter ki bilimin ve tekniğin gereği yapılsın. Yeter ki Taşeron düzeni, güvencesiz çalıştırma son bulsun, sendikal haklar tanınsın, yeter ki her çalışmanın öznesi insan ve yaşam olsun" şeklinde açıklamada bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.