Yolculuğa çıkacaklar dikkat! TCDD uyardı

Yolculuğa çıkacaklar dikkat! TCDD uyardı
TCDD tarafından 19-27 Haziran tarihleri arasında Ankara-Konya, Ankara-Eskişehir-Alifuatpaşa güzergahlarındaki ‘Otla Mücadele’ ilaçlama çalışması hakkında uyarı yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından 19 - 27 Haziran tarihleri arasında Ankara - Konya, Ankara - Eskişehir - Alifuatpaşa güzergahında yapılacak ‘Otla Mücadele’ çalışması için uyarı yayınlandı. Güzergahta bulunan gar, istasyon ve saydingleri arasında yapılacak ilaçlamanın, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, “19.06.2023 - 27.06.2023 tarihleri arasında; Ankara - Konya, Ankara - Eskişehir - Alifuatpaşa güzergahı gar, istasyon ve saydingleri arasında otla mücadele çerçevesinde ilaçlama yapılacaktır. Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir. Demiryolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca; vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları önemle duyurulur. 19.06.2023 - 21.06.2023 tarihleri arası Eskişehir - Ankara 21.06.2023 - 24.06.2023 tarihleri arası Ankara - Konya 24.06.2023 - 27.06.2023 tarihleri arası Ankara - Alifuatpaşa (Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya il sınırları) gar ve istasyonları arasında otla mücadele çerçevesinde ilaçlama yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.