Tepebaşı'nın çalışmaları beğeni topladı

Tepebaşı’nın çalışmaları beğeni topladı
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) tarafından Lüleburgaz’da düzenlenen 1. Aydınlanma Buluşması’na katıldı.1. Aydınlanma Buluşması, Lüleburgaz Belediyesi’nin katkıları...


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) tarafından Lüleburgaz’da düzenlenen 1. Aydınlanma Buluşması’na katıldı.

1. Aydınlanma Buluşması, Lüleburgaz Belediyesi’nin katkıları ile 20-22 Ekim tarihleri arasında düzenlendi. 20 Ekim Cuma günü başlayan programın devamında 21 Ekim Cumartesi günü Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde “Eğitim ve Yerel Yönetimler” konulu bir panel gerçekleştirildi.
Panele Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali çalkaya, YKKED Genel Başkanı Prof.Dr. Kemal Kocabaş, çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (çYDD) Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Kaya, Eğitim - Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, YKKED Eskişehir Şube Başkanı Ayhan Türkseven, YKKED çanakkale Şube Başkanı Prof. Dr. Osman Demircan, YKKED Lüleburgaz Şube Başkanı Günsel Solak ve çok sayıda davetli katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan panel, YKKED Mandolin Topluluğu müzik dinletisi ile devam etti. İlk oturumda Cumhuriyetin 94. yılında laik, demokratik, bilimsel eğitim konusunda konuşmalar yapıldı. İkinci oturumda ise panele katılan belediye başkanları, eğitime yönelik yerel yönetim projeleri hakkında sunumlar gerçekleştirdi. Burada konuşan Başkan Ataç, Belde Evleri, Deneyimli Kafe, Gençlik Merkezleri, çocuk Merkezleri, Sosyal ve Spor Tesisler, Engelli Atölyeleri, Sanat ve Kültür Merkezleri, Sağlık Merkezleri, Hobi Bahçeleri gibi merkezlerde yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Tepebaşı Belediyesi’nin Kent Enstitüsü yapılanması hakkında da konuşan Başkan Ataç, “Belediyemizin hizmet merkezlerinin her biri enstitü merkezi olarak hizmet veriyor. İlçe geneline yayılmış merkezlerimizin başta Belde Evleri olmak üzere pek çok Kent Enstitüsü anlayışı ile eğitim ve uygulama çalışmalarımız var. İlçe genelinde 73 farklı merkezde eğitimler ve etkinlikler düzeliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Panel sonunda Başkan Ataç’ın aktardığı eğitim faaliyetleri, katılımcılardan büyük beğeni topladı. Etkinlik katılımcılara plaket takdim edilmesi ile son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.